Temel ve İleri İyi Klinik Uygulamalar Sertifika Programı      Başvuru>>

SBÜ Üyesi Akademisyenlerimiz, MedicReS BeGMR Online Eğitim Programı ve MedicReS E-PICOS Akıllı Danışmanlık Sistemine Kayıt Olmak için 
sbu@medicres.org adresinden bizimle  iletişime geçebilirler.

MedicReS BeGMR ve EPICOS Programları SBÜ Protokolü'ne istinaden Türkiye'de ücretsiz sunulmakta olup , SBÜ tarafından herhangi bir ücret ödenmemektedir.

MedicReS SBÜ Koordinatörlüğü

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane , Selimiye Mah. Tıbbiye Cad. No:38, 34668 Üsküdar

​sbu@medicres.org

MEDICRES BeGMR

MedicReS BeGMR, MedicReS'in Uluslararası

E-Learning programıdır. BeGMR programı, SBÜ Protokolü'ne istinaden MedicReS Club üyesi araştırmacılara Türkçe ve Ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu programa kayıt için ; Kurum Bölümününe " Sağlık Bilimleri Üniversitesi " yazılması ve Sağlık Bilimleri Üniversitesinde görevli olunması gerekmektedir. Kayıt işlemi esnasında yaşanan sorunlar için ; sbu@medicres.org adresinden ve MedicReS Club sayfasından CANLI DESTEK Hattı ile Türkçe iletişime geçilebilir.  

MedicReS Uluslararası

​Eğitim ve Danışmanlık Programları


Medıcres & sbÜ İşbİrlİğİ PROGRAMları

BeGMR Online Eğitim & Akıllı Biyoistatistik Danışmanı                                        Başvuru >>>

MedicReS İyi Araştırma Planlama Randevu Sistemi

​​​                              Başvuru >>>

MEDICRES CLUB 

MedicReS Club , MedicReS Uluslararası Networking Platformudur. MedicReS Club üyeleri MedicReS'in sunduğu tüm programlara, kurslara, konferanslara, BeGMR ve E PICOS programlarına bu platform üzerinden ulaşabilirler. MedicReS Club üyeleri,  Uluslararası Çalışma Grupları için meslektaşları ile iletişim kurabilir; bilimsel yayınlarını MedicReS Club sayfalarında paylaşabilirler. BeGMR ve E PICOS kullanımı için MedicReS Club üyeliği gerekmektedir.

​www.medicres.org 

MEDICRES E PICOS

MedicReS E PICOS, MedicReS'in Uluslararası Akıllı Biyoistatistik Danışmanlık programıdır.

E PICOS programı, SBÜ Protokolü'ne istinaden MedicReS Club üyesi araştırmacılara Türkçe ve Ücretsiz olarak sunulmaktadır.

E PICOS, Kişiye Özel Lisansı ile araştırmacılarımıza Ömür Boyu Kullanım imkanı sağlamaktadır.

Kullanım esnasında yaşanan sorunlar için ;

sbu@medicres.org ve begmr@medicres.org adresleri ile MedicReS Club sayfasından CANLI DESTEK Hattı ile Türkçe iletişime geçilebilir.  

MedicReS | SBÜ 
İş Birliği Protokolü
​                                   ​Detaylı Bilgi >>>

MedicReS | Sağlık Bilimleri Üniversitesi
Ulusal ve Uluslararası İş Birliği Koordinatörlüğü
Istanbul | Türkiye

SBÜ MedicReS İyi Tıp Araştırmacısı Eğitim ve Danışmanlık Koordinatörlüğü

Değerli Meslektaşlarım,
Üniversitemiz ve MedicReS arasında 23 Aralık 2016 da imzalanan protokol kapsamında MedicReS tarafından Üniversitemiz mensuplarına ücretsiz sunulacak faaliyetleri koordine etmek amacıyla Üniversitemizde “SBU MedicReS İyi Tıp Araştırmacısı Eğitim ve Danışmanlık Koordinatörlüğü” kurulmuştur.  
Merkezi NewYork olan  MedicReS, Medical Research Support 10 yıldır dünya tıp literatürüne giren çalışmaların geçerli, güvenilir, genellenebilir (iyi) çalışmalar olmasını sağlamak amacıyla araştırmacıları uluslararası eğitim programlarıyla desteklemektedir. MedicReS İyi Tıp Araştırmacısı eğitimleri; tıp alanında makale okumak, yorumlamak, araştırma planlamak, yürütmek, yazmak ve yayınlamak konularında araştırma metodoloji,  biyoistatistik  ve etik standartlara dayalı, bilmek, uygulamak ve yorumlamak gibi farklı düzeylerde %50'si araştırma planlama, %30'u veri analizi ve %20’si makale yazma konularından oluşan 100 öğrenme hedefini içermekte olup BeGMR çekirdek müfredat Dünya Tabip Odası dergisi WMJ’da yayınlanmış, The Lancet ve FDA tarafından da önerilmiştir. 
Bu eğitimleri tamamlayarak alacağınız “MedicReS Good Medical Researcher Certificate” tıp alanında uluslararası geçerli bir sorumlu araştırmacı belgesidir. Uzmanlık belgenizle beraber ulusal ve uluslararası araştırmalarda etik kurul başvurularında cv’lerinizde kullanabilirsiniz. Sadece Üniversitemizden değil, ulusal ve uluslararası araştırma fonları projeleri değerlendirirken araştırmacının araştırma yürütme konusunda almış olduğu eğitimleri dikkate alma hakkına sahiptir.  Prof. Dr. E. Arzu KANIK SBÜ MedicReS İyi Tıp Araştırmacısı Eğitim ve Danışmanlık Koordinatörü                                                              
Devamı >>>

MedicReS aims to educate researchers and provoke discussion about the good scientific method, statistics, ethics, publication, and education. Faced with stifling bureaucracy, competition for funds, and employer pressure to deliver results, finding the time and space to produce the best research can seem an arduous process. Events like the MedicReS world congress should help to emancipate researchers, refocusing them on the steps to ensure that their research is as rigorous as possible